zagron


Go_ciniec Salmopolskitop 
.: Sports / Mountainboarding
 
 

1. Co to jest?
Mountainboarding, to nowy, prężnie rozwijający się sport. W latach 90' ogarnął USA, Kanadę, Australię i Nową Zelandię, by wkrótce zyskać wielu sympatyków w Europie: od Hiszpanii po Czechy i Słowację. Ten widowiskowy sport przyciąga młodzież, szukającą możliwości uprawiania snowboardingu przez cały rok. Mountainboard dając możliwość kontynuowania tej formy aktywności przez większą część roku, jest jednocześnie czymś innym - nowym. Jednocześnie jest to forma aktywności, która nie nakłada poważnych obciążeń finansowych na użytkowników -jest tym samym bardziej dostępna.


2. Mountainboarding w Polsce.
Już od trzech lat, nieliczne początkowo, jednostki chcące spróbować czegoś nowego sprowadzały deski z Europy. W niedługim czasie, dzięki intemetowi powstał pierwszy polski portal grupujący fanów tego sportu. W roku 2002 i 2003 organizowano zawody w mountainboardzie, powodując jego rozpowszechnienie. Na zawodach w 2003 wystartowało 20 zawodników z całej Polski. Obecnie zarejestrowanych jest ponad pięćdziesięciu zawodników i liczba zainteresowanych stale rośnie. Podstawą promocji sportu jest otworzenie specjalnego toru wraz z wypożyczalnią oraz upowszechnianie poprzez rozgrywanie zawodów.


3. Puchar Polski.
"KRAST ATB" wraz z członkami założycielami "Polskiego Związku Mountainboardu i Kiteboardu" podjął decyzję o zorganizowaniu w roku 2004 Pucharu Polski - trzech edycji rozgrywanych w Szczyrku na powstającym torze na terenie stoku "Kaimówka". Otwarcie stoku i pierwsze zawody odbędą się w dniach 8-9 maja, druga edycja, to 26 - 27 czerwiec. Pierwszy weekend wakacji ustalony jest nieprzypadkowo - daje to bowiem możliwość zorganizowania imprezy, na którą do Szczyrku będą mogli przyjechać młodzi ludzie z całej Polski. Ostatnie zawody i jednocześnie zamknięcie sezonu planujemy na ostatni weekend września ( 25 - 26.09.2004 ).


4. Pierwsza edycja Pucharu Świata w Szczyrku (26 - 27.06.2004 ).
"Międzynarodowe Stowarzyszenie Mountainboardu" wydało nam zgodę na zorganizowanie zawodów, których punktacja liczyć się będzie do Pucharu Świata. To niepowtarzalna okazja by Polska tak szybko znalazła się wśród krajów organizujących prestiżową imprezę. Dodatkowym naszym atutem jest to, że Szczyrk będzie miejscem, do którego łatwo będzie dojechać sąsiadom z południa - nieposiadającym profesjonalnego toru i wypożyczalni (najbliższy tor znajduje się w Sudetach Czeskich ).


5. Pierwszy Międzynarodowy Przegląd Amatorskich Filmów o Mountainboardzie.
W trakcie ustaleń terminu edycji Pucharu Świata, otrzymaliśmy zgodę na zorganizowanie, w tym samym czasie, przeglądu filmów. Ufamy, że tym samym nowe miejsce na mapie Pucharu Świata szybko zyska popularność wśród zawodników z całej Europy.


6. Program Pierwszej edycji Pucharu Świata w Polsce:
Sobota:
10.00
                 zapisy zawodników
16.00 - 19.00      przegląd filmów (dwie sale )
19.30                 nagrody dla twórców i prezentacja ich filmów ( "Kaimówka")
20.00                 koncert na stoku "Kaimówka" (HC i Hip - Hop)
Niedziela:
12.00
                 rozpoczęcie zawodów Boarder X 17.00 rozpoczęcie zawodów Free Style
19.00                 zakończenie zawodów i nagrody dla zwycięzców

7. Imprezy towarzyszące.
Planowany jest pokaz trialu rowerowego oraz pokaz skoków do wody ( snowboard, mountainboard, rowery) jak również lot balonem ( trakcie negocjacji). Planujemy również pokaz motocrossu i czterokołowców.


8. Lokalizacja.
Stok "Kaimówka", położony jest przy drodze głównej w bezpośrednim sąsiedztwie wyciągu krzesełkowego na Skrzyczne. Jest to miejsce bardzo często odwiedzane przez snowboardzistów. Trasa o długości 600 metrów daje możliwość zbudowania toru od długości około kilometra. Będzie to najdłuższy taki tor w środkowej Europie. Opis miejsca, jego kąt nachylenia oraz planowany przebieg trasy zaakceptowany został przez organizatorów "ATB WORLD SERIES".


9. Nasze doświadczenie.
Przez cały rok 2003 KRAST ATB organizowało wyjazdy szkoleniowe w różne miejsca południowej Polski. W trakcie takich wyjazdów zapoznawaliśmy się z terenami na których możliwe by było wybudowanie toru, gdzie istnieje jednocześnie odpowiednia infrastruktura. Jednym z lepszych miejsc jest Szczyrk. W trakcie naszych wyjazdów systematycznie przybywało uczestników. Pod koniec roku, jednorazowo, wspomagaliśmy naszym doświadczeniem ponad 20 osób (uczestnicy szkoleń nie posiadają swoich desek ). Pod koniec roku ( 04.12.2003 ), w Krakowie zorganizowaliśmy "EXTREME FEST l" -przegląd filmów amatorskich o tematyce ekstremalnej. Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. W "kinie pod baranami", przewidzianym na 130 osób, udało nam się pomieścić 250 osób - nie wszyscy mogli wejść. Jednym z zasadniczych elementów tego przeglądu była promocja mountainboardu i wypożyczalni w Szczyrku.
Nasze doświadczenie ( oparte również na wielu wizytach na torach w Wielkiej Brytanii) umożliwi nam przeprowadzenie Pucharu Polski na dobrym poziomie. Promocja nowej edycji zawodów i przeglądu filmów ze strony "ATBmagazine" ( wydawanego w Anglii a dystrybuowanego na całą Europę ) daje szansę na duże zainteresowanie tym wydarzeniem wśród zawodników z wielu krajów a tym samym na wysoki poziom zawodów.
Nasze plany promocji Pucharu Polski w Mountainboardzie w Szczyrku.
Najważniejszymi wydarzeniami, podczas których planujemy promować zawody to:
eliminacje do Pucharu Polski w Down Hill rowerowym, organizowanym przez Bike Action,
Małopolskie zawody w Down Hill rowerowym, organizowanym przez Myślenickie Towarzystwo Cyklistów,
przegląd filmów (planowany na marzec w Katowicach). Są to wydarzenia, podczas których najłatwiej dotrzeć jest do młodych ludzi szukających nowych wyzwań.


10.    Media współpracujące z nami w roku 2003.
"Radiostacja"
"Radio Kraków"
Magazyn "DosDeDos"
"Gazeta Wyborcza"
"Dziennik Polski"
oraz wiele witryn intemetowych związanych z upowszechnianiem sportu. Zainteresowanie naszymi planami i chęć objęcia patronatu wyraziły już kolejne magazyny jak również media telewizyjne.
Patronat nad Pucharem Polski w Mountainboardzie objął Miejski Ośrodek Kultury Promocji i Informacji w Szczyrku.


11.    Nasza oferta obejmuje.
druk plakatów reklamowych ( format B2, fuli color) oraz ulotek - nakład plakatów lO tys. umieszczanych w Bielsku - Białej, Krakowie, Katowicach, Warszawie i innych miastach Polski,
reklamę imprez w mediach lokalnych i ogólnopolskich a także o zasięgu międzynarodowym,
umieszczenie reklamy sponsora na terenie stoku "Kaimówka" przez cały rok,
promocję sponsorów podczas organizowanych imprez z wykorzystaniem pokazów multimedialnych,
możliwość dodatkowej promocji podczas organizowanych przez nas pokazów,
współpraca w ramach "Extreme Fest II".

Osoba koordynująca:
Andrzej Dymek telefon mobilny: 609-450-559
tlf/fax: 32/257-25-77 e-mail: mailto:krastatb@wp.pl zapraszamy na strony:

http://krast-mountainboard .pl 

http://www.mountainboard.new.pl     
     

 ul. Beskidzka 41
  Tel. +48 33/8158388
  
it@szczyrk.pl

Miasto Szczyrk: Urz_d Miejski, Rada Miejska, Jednostki podleg_e Miasto Szczyrk: Urz_d Miejski, Rada Miejska, Jednostki podleg_e
Igrzyska Polonijne Igrzyska Polonijne
Szczyrk - Kamera Online Szczyrk - Materia_y do pobrania
Mapa Miasta Szczyrk Photo Szczyrk - Galeria zdj__
Szczyrkowski Katalog _lubny Szczyrk - KINO BESKIDsasanka


Gospoda Polska